Dzieci a długi

Czy to prawda, że jest ustawa która mówi i chroni dzieci, że nie mogą być dłużnikami?

Pytanie od: Mario85


Nasz ekspert odpowiada

Niestety dzieci mogą być dłużnikami jak każdy człowiek. Jedynym warunkiem jest posiadanie zdolności prawnej, która przysługuje każdemu człowiekowi od chwili urodzenia (art. 8 par. 1 k.c.).

Dzieci jednakże nie stają się dłużnikami w prosty sposób, zwykle dziedziczą długi rodziców, ciotek albo dziadków i tu chronią je przepisy o dziedziczeniu, które ograniczają odpowiedzialność dzieci za odziedziczone długi do wartości spadku, który odziedziczyły.

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.