Czy komornik może odblokować konto dłużnika jeśli potrąca zadłużenie z wynagrodzenia?

Komornik potrąca moje zadłużenie z wynagrodzenia i zablokował mi konto - czy może odblokować?

Pytanie od: iwona


Nasz ekspert odpowiada

Komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne zgodnie z wnioskiem wierzyciela uruchamiając wszystkie sposoby egzekucji w nim wskazane i nie ma prawnej przeszkody dla jednoczesnego zajęcia wynagrodzenia oraz wierzytelności z rachunku bankowego.

Każdy z tych sposobów ma swoje ograniczenia dla egzekucji tj. kwoty, których komornik nie może zająć. Komornik nie może z góry zakładać, że na rachunku bankowym nie ma innych środków niż wynagrodzenie, dlatego w sposób automatyczny dokonuje zajęć. Warto w związku z tym zwrócić się do komornika i od razu do wierzyciela z wnioskiem o zwolnienie jednego z zajęć tj. zajęcia rachunku wskazując na to, że połączenie obu takich zajęć narusza przepis art. 87 k.p. ze względu na to, że na rachunek wpływa wyłącznie wynagrodzenie.

3
/ 5
(liczba głosów: 
21
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.