Czy nieletni nabywają dług wynikający z niepłacenia czynszu?

Czy niepełnoletnie osoby zamieszkujące z rodzicami nabywają również dług wynikający z zadłużeniu w czynszu?

Pytanie od: Mario85


Nasz ekspert odpowiada

Przepisy regulujące umowę najmu w kodeksie cywilnym przewidują możliwość powstania odpowiedzialności za czynsz dla osób, które nie są najemcami, ale mieszkają w danym lokalu.

Zasady te reguluje przepis art. 6881  § 1 k.c., zgodnie z którym za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie, przy czym odpowiedzialność ta ogranicza się do wysokości czynszu i innych opłat należnych za okres ich stałego zamieszkania. Zobowiązanie opisane powyżej powstaje z mocy samego przepisu i dotyczy tylko osób pełnoletnich.

0
/ 5
(liczba głosów: 
0
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.