Czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego może być przeszkodą w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

Czy wszczęcie i prowadzenie postępowania egzekucyjnego ogranicza możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Pytanie od: Mario85


Nasz ekspert odpowiada

Postępowanie egzekucyjne samo w sobie nie powinno być przeszkodą dla ogłoszenia upadłości konsumenckiej, a w zasadzie może stanowić przesłankę dla jej ogłoszenia o ile wiąże się z niewypłacalnością dłużnika.

​Upadłość konsumencka może być ogłoszona pod warunkiem, że niewypłacalność dłużnika nie była spowodowana umyślnym działaniem dłużnika lub jego rażącym niedbalstwem w tej kwestii (art. 4913p.u.).

0
/ 5
(liczba głosów: 
0
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.