Czy zadłużenie u dwóch komorników można skumulować?

Czy można skumulować zadłużenia u dwóch komorników z różnych województw i jak to zrobić by spłacać jednemu?

Pytanie od: Mirosław


Nasz ekspert odpowiada

Jeśli komornicy zajęli to samo prawo majątkowe (np. wynagrodzenie albo rachunek bankowy) albo rzecz (np. samochód), to wówczas sprawa powinna być przekazana do prowadzenia 1 komornikowi. Wynika to z art. 773(1) § 1 k.p.c., który jako komornika właściwego do dalszego prowadzenia sprawy wskazuje komornika na którego wskazuje kodeks postępowania cywilnego.

Co zrobić aby skumulować zadłużenie u jednego komornika?

W takim wypadku koniecznie trzeba poinformować na piśmie obu komornikach o drugiej egzekucji. Jeżeli jednak oba postępowania dotyczą różnych praw albo przedmiotów skumulowanie postępowania w rękach jednego komornika może być utrudnione.

2.7
/ 5
(liczba głosów: 
30
)
Twoja ocena

Wszelkie materiały znajdujące się na niniejszej stronie zamieszczone są w jedynie w celu informacyjnym i nie mogą być traktowane jako porada prawna w żadnej konkretnej sprawie, aczkolwiek dokładamy wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były kompletne, prawdziwe i aktualne.

Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za żadne stwierdzenie zawarte w treści niniejszej strony, jak również za ewentualne błędy lub braki w zamieszczonych materiałach, ani też za ewentualne rezultaty działań podjętych w oparciu o nie. Odwiedzający niniejszą witrynę powinni zasięgnąć indywidualnej porady prawnej we wszystkich sprawach w jakikolwiek sposób odnoszących się do ich praw i obowiązków.

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.