Jak długo komornik może zajmować środki na koncie?

Jak długo komornik może blokować konto jeżeli brak jest kwoty wolnej do spłaty?

Pytanie od: SKJohn


Nasz ekspert odpowiada

Zajęcie rachunku bankowego dokonywane jest przez komorników na podstawie przepisów art. 889 i nast. Kodeksu postępowania cywilnego. Zajęcie następuje zgodnie z wnioskiem egzekucyjnym złożonym przez wierzyciela i trwa do momentu zakończenia postępowania egzekucyjnego, o ile wcześniej wierzyciel nie zgodzi się na zwolnienie rachunku spod zajęcia.

Brak środków na rachunku nie stanowi podstawy dla jego zwolnienia, choć - jeśli nie będzie innych praw majątkowych, z których możliwa będzie egzekucja należności - będzie przesłanką dla umorzenia postępowania z powodu bezskuteczności, a tym samym do zakończenia egzekucji z tego rachunku.

2.5
/ 5
(liczba głosów: 
68
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.