Służebność a wynajęcie mieszkania

Czy w przypadku gdy mieszkanie jest zapisane na dziecko wraz z służebnościa to czy takie mieszkanie może zostać wynajęte osobom trzecim?

Pytanie od: Aneczkunia


Nasz ekspert odpowiada

Służebność jest prawem (nie przymusem) osoby, dla której została ustanowiona. Nie ma przeszkód prawnych dla wynajęcia takiego mieszkania. Jedynie na miejscu najemcy prosiłabym o zatrzeżenie w umowie, że wykonanie służebności nie będzie kolidowało z wykonaniem umowy najmu.

Proszę tylko uważać na przepis art. 293 k.c. - służebność wygasa jeśli nie jest wykonywana przez lat 10.

5
/ 5
(liczba głosów: 
1
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.