Czy zwolnienie z długu jest porozumieniem w rozumieniu art. 29 ustawy o kosztach komorniczych?

Czy - wg. art. 29 Ustawy o kosztach komorniczych - umowa zwolnienia z długu jest porozumieniem?

Pytanie od: Stanisław


Nasz ekspert odpowiada

Zwolnienie z długu jest umową dwustronną pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem. Zgodnie z dyspozycją art. 29 ust. 1 ustawy o kosztach sądowych w takim wypadku opłata komornicza powinna obciążać co do zasady dłużnika, albowiem przyczyną umorzenia postępowania egzekucyjnego będzie właśnie zawarte porozumienie z dłużnikiem.

Jej wysokość jest uzależniona od wysokości długu oraz okresu kiedy rozpoczęło się postępowanie egzekucyjne.

5
/ 5
(liczba głosów: 
1
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.