Odwołanie lotu łączonego a odszkodowanie

A co zrobić w takiej sytuacji: kupiłem na jednym bilecie loty A-B-C i z powrotem, dwa miesiące przed podróżą dostałem maila, że lot A-B odwołany i został mi tylko lot B-C. Czy przysługuje jakieś odszkodowanie? Wszystko na tym samym numerze rezerwacji.

Pytanie od: Aleksander


Nasz ekspert odpowiada

Zgodnie z art. 5 pkt. 1 lit. C rozporządzenia (WE) 261/04 odszkodowanie nie przysługuje w przypadku poinformowania o odwołaniu lotu co najmniej dwa tygodnie przed planowym lotem.

W Pana sytuacji informacja o odwołaniu lotu została przesłana o wiele wcześniej zatem odszkodowanie się nie należy.  

0
/ 5
(liczba głosów: 
0
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.