Kiedy przedsiębiorca musi wystawić fakturę VAT osobie fizycznej?

Czy sprzedawca ma obowiązek wystawić fakturę VAT jeżeli jesteśmy osobą fizyczną?

Pytanie od: Mario85


Nasz ekspert odpowiada

Każdy sprzedawca powinien wystawić fakturę VAT jeśli jest podatnikiem VAT i prowadzi działalność gospodarczą (art. 106 b ustawy o VAT).

W jakim terminie firma musi wystawić fakturę VAT?

W przypadku osoby fizycznej – faktura jest wystawiana na życzenie klienta (zgłoszone w terminie do 3 miesięcy od końca miesiąca w którym dostarczono towar, wykonano usługę lub wpłacono cenę). Faktura powinna być wystawiona do 15 dnia miesiąca następującego po zgłoszeniu żądania. Jest jednak grupa wyłączona spod takiego obowiązku np. dostawy energii, usługi telekomunikacyjne, dostawy wody i ścieków, najem.

0
/ 5
(liczba głosów: 
0
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.