Przedawnienie niesapłaconego limitu kredytowego

Czy niezapłacony limit na koncie może się przedawnić?

Pytanie od: Kasia


Nasz ekspert odpowiada

Należności banku przedawniają się zgodnie z przepisem art. 118 k.c. i nast. w terminie 3 lat od dnia wymagalności o ile:

1) dłużnik nie uzna długu,

2) dłużnik nie zrzecze się terminu przedawnienia,

3) bank nie rozpocznie czynności zmierzających do wyegzekwowania należności przed sądem lub innym właściwym organem.

Ważne jest by bieg terminu przedawnienia nie został przerwany przez żadną z powyższych czynności. Jeśli dłużnikiem jest konsument, bank po upływie okresu przedawnienia nie można domagać się zaspokojenia roszczenia (art. 117 k.c.)

0
/ 5
(liczba głosów: 
0
)
Twoja ocena

Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie. Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem – postaraj się ograniczyć do trzech–czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny, zadaj pytanie, korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

Nasi eksperci dołożą wszelkich starań, aby szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mimo to w niektórych przypadkach czas oczekiwania na odpowiedź może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Redakcja zastrzega sobie prawo niepublikowania pytań zadawanych wielokrotnie lub tych, na które odpowiedzi pojawiły się już w serwisie.

Nasi Partnerzy

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Ok, rozumiem.